ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.50
Hodnoceno: 6x Prosím, ohodnoť práci

Písmo

Písmo je nejefektivnější znakový systém vytvořený člověkem. Používá se nejen k zápisu slov, ale také ke komunikaci, k organizaci společnosti a k ukládání nashromážděných znalostí pro příští generace. Psané slovo také poskytuje cestu k vyjádření abstraktních pojmů použitím stálého znakového systému. Mohou však vzniknout i komunikační nedorozumění: psané slovo prošlo hlubokým vývojem, a tak je jeho užívání mnohem složitější než práce s jednoduchými vynálezy, jako jsou například oheň či kolo. Všechny formy psané informace - texty, přehledy, seznamy i formulace - ovlivňují pohled člověka na něj samého i na okolní svět.

Písmo se v mnoha společnostech rozvinulo jako odezva na ekonomické tlaky vyvolané intenzivním obchodem. Výrobci i obchodníci potřebovali shromažďovat a zapisovat informace, které byly příliš obsažné na to, aby se daly zapamatovat. Písmo umožňuje komunikaci mezi různými skupinami a mezi geograficky rozsáhlými oblastmi. Může se však také stát prostředkem, jímž gramotní utlačují negramotné.

Na gramotnost se pohlíží jako na civilizační nutnost. Výjimkou byli Inkové, kteří, ačkoli měli fungující hospodářství a vyspělý trh, písmo nerozvinuli. Místo toho používali systém uzlů na provázcích neboli quipu, jímž zaznamenávali obchody a vedli administrativu své obrovské říše.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: jirkec, 16.03.2013

    Ceska posta
­­­­

Diskuse ke slohové práci
PísmoMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­