ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.50
Hodnoceno: 2x Prosím, ohodnoť práci

Pantheon

Pantheon je antická stavba, která se nachází v Římě na náměstí Piazza della Rotonda.

Nechal ho postavit Marcus Vipsanius Agrippa v roce 27 př.n.l. Po požáru roku 123 n.l. byl přestavěn do dnešní podoby. Původně byl zasvěcen všem bohům. Jeho jméno vzniklo spojením slov pan = vše a theoi = bohové. V roce 609 n.l. byl zasvěcen Panně Marii mučedníků a stal se katolickou svatyní.

Vstup do chrámu lemuje šestnáct sloupů s korintskými hlavicemi, jež byly dovezeny z Egypta. Jsou vysoké dvanáct metrů a váží kolem 60 tun. Chrám je kruhový a má stejný průměr a výšku (43,2 m). Ve středu kopule je otvor (okulus), jenž má devítimetrový průměr. Tímto otvorem je celý prostor chrámu nasvícen denním světlem.


Co mě zaujalo při návštěvě chrámu?

Stavba se mi moc líbila. Když jsem seděl uvnitř Pantheonu na lavici a díval se okulem nad sebe, měl jsem pocit, jako by to byl jakýsi dalekohled na nebe.

Co se mi nelíbilo?

Je to jedinečná stavba, které nelze opravdu nic vytknout. Byla to pro mne nejhezčí památka v Římě.

Můj celkový názor na tuto stavbu?

Je naprosto neuvěřitelné, že lidé před mnoha lety dokázali postavit něco tak velkolepého bez dnešní techniky!

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Adam, 30.10.2018

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
PantheonMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­