ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

Ceska posta    
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 4.00
Hodnoceno: 3x Prosím, ohodnoť práci

Neinfekční choroby

V rozvinutých zemích jsou v dnešní době nejčastější příčinou smrti neinfekční choroby. Je to proto, že mnoho infekčních nemocí je dnes vyléčitelných. Kromě toho se zvyšuje průměrná délka života a výskyt neinfekčních chorob stoupá s věkem. Neinfekční choroby zahrnují nemoci srdce a krevního oběhu (včetně srdečního infarktu a mozkové mrtvice, při kterých jsou ucpány cévy zásobující srdce či mozek), nádorová onemocnění, cukrovku (tělo neumí udržovat hladinu cukru v krvi), choroby nervové soustavy, dýchací soustavy, trávicí soustavy (cirhóza jater, vředové onemocnění, choroby ledvin a alergie.

Ve vyspělých zemích průměrně za rok umírá na infekční choroby 5 ze sta tisíc obyvatel, zatímco na neinfekční choroby 1000 lidí ze sta tisíc obyvatel.

Někdy imunitní systém organismu přežene svou odpověď na určitou látku (alergen) a vzniká alergie. Může být vyvolána konzumací určitých potravin, vdechnutím částic nebo vystavením kůže některým látkám. Známými alergiemi jsou astma, senná rýma, kopřivka, potravinové alergie a kontaktní dermatitida. Léčba spočívá ve vyloučení kontaktu s alergenem a v podávání léků. V některých případech - anafylaktický šok - tělo reaguje na alergen tak prudce, že bez lékařského zákroku může postižený i zemřít.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: jirkec, 14.03.2013

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Neinfekční chorobyMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­