ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

    Ceska posta
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.00
Hodnoceno: 4x Prosím, ohodnoť práci

Lest a vydírání aneb Získávání špionů

Někteří špioni jsou ke své práci přinuceni podvodem nebo lstí, pohrůžkami či vydíráním. Tajné služby připravují vyděračské nástrahy, jako je využití agenta - ženy nebo muže - ke svedení cíle, tedy vytipované osoby, která má přístup k tajemstvím, o něž tajné službě určité země jde. Někdy je využita lest "falešné vlajky". Potenciální spolupracovník je přesvědčen, že bude pracovat pro tajnou službu země, k níž chová přátelský postoj, ačkoliv ve skutečnosti bude jím dodané zpravodajské informace využívat úplně jiná tajná služba.

Cíle jsou identifikovány, vyhodnoceny a pak je důkladně prověřeno jejich zázemí, osobnost, životní styl i kontakty. Tato pátrání mohou odhalit tajemství z minulosti cíle, a to lze využít k jeho vydírání.
Západoněmecký poslanec Alfred Frenzel (1899-1968) byl například vydírání přinucen ke spolupráci s československou StB, že zveřejní jeho někdejší členství v Komunistické straně Československa a jeho záznamy v trestním rejstříku, což by rozhodně poškodilo a možná i úplně zničilo jeho politickou kariéru. Jako člen parlamentního obranného výboru měl Frenzel přístup k mnoha přísně tajným dokumentům, které československé tajné službě předával. Patřil k nim například kompletní rozpočet na obranu i detaily o nových vojenských letadlech, která měla být dislokována na území západního Německa.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: jirkec, 06.02.2013

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Lest a vydírání aneb Získávání špionůMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­