ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 5.00
Hodnoceno: 2x Prosím, ohodnoť práci

Kvakeři /Quakers/

Společnost přátel, lidově nazývaná kvakeři, je křesťanská sekta s kořeny v radikálním protestantismu. Byla založena Georgem Foxem a dalšími v Anglii v polovině 17. století a formálně ustanovena v roce 1667. Perzekuce vedla Williama Penna, aby založil v Pensylvánii v roce 1682 kvakerskou kolonii.

Kvakeři vyznávají učení o "vnitřním světle" a odmítají zvyky ostatních křesťanů, jako jsou formální ministrování, liturgie a svátosti. Namísto toho se shromažďují v tichu, aby "čekali na Boha". Pouze občas se členové společnosti cítí povolání vyslovit svědectví nebo hlasitou modlitbu. Muži a ženy se podílejí na společenství rovným dílem. Smysl přímého vztahu k božímu duchu je pro členy podstatný; jejich pokus o spojení s Bohem je vede ke snaze o dobrou poctivou práci. Kvakeři jsou známi pro svou finanční a obchodnickou poctivost, lidumilnost, mírumilovnost i vůli se zapojit do řešení otázek vězeňské reformy a světového míru.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: jirkec, 01.04.2013

    Ceska posta
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Kvakeři /Quakers/Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­