ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 5.00
Hodnoceno: 3x Prosím, ohodnoť práci

Kniha společné modlitby

  • nebo též Kniha společných modliteb či Kniha obecných modliteb (Book of Common Prayer)

Akt jednoty z roku 1549 dodal této první edwardiánské modlitební knize autoritu. Její styl byl stejně dvojznačný jako styl 39 artikulů a setkal se s odporem ze všech stran. Od té doby až do roku 1662 se celkové vyznění modlitební knihy postupně stávalo výrazně protestantským. V roce 1662 byla přesto formálně přijata anglikánskou církví. Současně ji však anglický klérus, jenž byl spíše katolicky až puritánsky naladěn, nedokázal přijmout jako celek, a tak byl připraven o její dobré stránky.

Kniha společné modlitby byla později v letech 1927-1928 revidována, ovšem revize byla neočekávaně zamítnuta parlamentem. Její forma se však neoficiálně rozšiřovala dalších padesát let. Poté byly v některých anglicky mluvících zemích vypracovány další revize a v roce 1980 byla bohoslužebná kniha, známá jako The Alternative Service Book (v jejímž úvodu je poznámka, že jde o doplňky k původní knize), vydána v Anglii pro obecné použití.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: jirkec, 01.04.2013

Ceska posta    
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Kniha společné modlitbyMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­