ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

    Ceska posta
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.00
Hodnoceno: 2x Prosím, ohodnoť práci

Hartford, Connecticut

Základní informace
Hartford je hlavním městem amerického státu Connecticut. Leží na řece Connecticut na severovýchodě USA. V roce 2006 zde žilo 124000 obyvatel, a představuje tak druhé největší město ve státu po Bridgeportu. Někdy je označován jako "pojišťovací kapitál světa", pojišťovnictví je jedna z nejrozšířenějších služeb v této oblasti.

Geografie a podnebí
Rozkládá se na ploše 46,5 km2. Sousedí s městy West Hartford, Newington, Wethersfield, East Hartford, Bloomfield, South Windsor a Windsor. Řeka Connecticut odděluje Hartford od východního předměstí. Řeka Park původně rozdělovala Hartford na severní a jižní část a byla hlavní částí parku Bushnell.
Město leží ve vlhké kontinentální klimatické zóně. Léta jsou obvykle horká a zimy chladné s častými sněhovými srážkami.

Ekonomika
Hlavní službou v oblasti je pojišťovnictví, sídlí zde firmy jako například CIGNA, Colt Firearms, Pratt & Whitney, Otis Elevator, Sikorsky Aircraft, Carrier Corporation, Hamilton Sundstrand.

Vzdělání
V této oblasti se nachází například tyto školy: Trinity College, Hartford Conservatory, The Institute of Living, Capital Community College, University of Connecticut School of Business, Hartford Seminary, University of Connecticut School of Law.
V blízkosti se také nachází Yale University, prestižní soukromá univerzita, člen Břečťanové ligy (Ivy League). Maskotem školy je bulldog Handsome Dan, tradiční barva je zavedena modrá. Yale University byla založena v roce 1701, čímž se stala třetí nejstarší institucí vysokoškolského vzdělávání ve Spojených státech. Yale nese jméno svého prvního mecenáše - Elihu Yalea. Yale od pradávna soupeří s další prestižní školou - Harvard University, a to nejen ve vzdělání, ale i ve sportu.

Kultura

  • Bushnell Park - navržen Frederickem Law Olmstedem (navrhl Central Park)
  • Cathedral of St. Joseph - románská katolická katedrála
  • Dům Marka Twaina - Mark Twain (1835-1910), vlastním jménem Samuel Langhorne Clemens, známá díla - Dobrodružství Toma Sawyera, Dobrodružství Huckleberryho Finna
  • Wadsworth Atheneum of Art - nejstarší muzeum umění ve Spojených státech, které představuje díla významných italských barokních mistrů a post-impressionistické umění

Média

  • Hartford Courant - deník založený v roce 1764
  • The Hartford Guardian
  • Hartford Magazine

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Aleinad, 24.10.2007

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Hartford, ConnecticutMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­