ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.33
Hodnoceno: 36x Prosím, ohodnoť práci

Gothica

Gothický styl života připadá "normálním" lidem tajemný, děsivý a hlavně morbidní. Pod názvem gothic si ihned představí temného satanistu ověšeného tunami amuletů a provádějící krvavé oběti. To ale nemá s gothicou jako takovou vůbec žádnou spojitost.
Chtěla bych vám proto gothicu trochu přiblížit, a to v několika bodech. Dozvíte se něco málo o její historii, víře, osobnosti gothica jako takového, jejich projevech, akcích, vzezřeních i o jejich hudbě.
Gothica má své kořeny již ve třetím století našeho letopočtu, kdy Evropou táhl kmen, který si říkal Gótové. Byli to bojovníci a obsazovali jednotlivé evropské země. Na několik desítek let byli zapomenuti, až se jejich kultura znovu probudila k životu a ve třináctém století vznikla gotika. A od jejího temného ducha se vše odvíjí. Vzhled, myšlení, cítění, prostě vše co dělá gothica gothicem.
Může se zdát, že víra je v gothice překážkou, ale opak je pravdou. Gothicem může být křesťan, ateista, satanista, může být jakéhokoli vyznání. Nejčastější je to však wiccanská víra, kde se jedná o sílu, která je součástí všeho a všech a o uctívání kultu Boha a Bohyně.
Gothica byste asi na ulici poznali jen těžko. Vypadá i chová se jako obyčejní lidé, jako všichni ostatní. Jeho myšlení a cítění je ale jiné. Co jiným připadá morbidní, je pro něj fascinující. Co ostatním připadá strašidelné a temné, je pro gothica krásné. Gothici jsou také velmi citliví, i když se to na první pohled nezdá. Velice snadno upadají do depresí, které bývají horší a temnější než u ostatních lidí. Jejich deprese ale vůbec nemusí být způsobeny vnějšími vlivy. O jejich pravé příčině ví většinou jen samotný gothic, který o nich ale nikomu neřekne. Často takovéto deprese končí sebevraždou nebo sebepoškozováním. Někteří dokáží v takových chvílích své pocity ventilovat pomocí tvorby. Píší, malují, fotí, nebo dělají jakoukoli činnost, která vypoví o tom, co se v nich odehrává. Výsledek jejich tvorby je většinou označován jako "temná romantika". Básně a povídky plné temnoty a smrti, obrazy se spoustou krve, černobílé fotografie. Svou inspiraci čerpají z temných myšlenek a smrti. Jako jedni z mála lidí se smrti nebojí, ale přijímají ji jako zakončení života, které je nevyhnutelné a zároveň je to začátek pro něco nového, nepoznaného.
Většina gothiců se také obléká do černého, aby zdůraznili svou zálibu ve smrti. Není to ale pravidlem. Jak už jsem řekla, gothica nemusíte na ulici vůbec poznat. Přestože většina z nich vlastní gothické róby a všelijaké neuvěřitelné gothické převleky, dávají v běžných dnech přednost normálnímu oblečení. Převaha černé barvy je ale docela vidět. Své gothické šaty si oblékají hlavně na takzvané Gothic párty, kde hraje pouze gothická hudba a celková atmosféra je dost ponurá. Na takovéto párty můžete zahlédnout i typické líčení gothica. Černě nalakované nehty, smrtelně bledá tvář, tmavě zvýrazněné oči a tmavě namalovaná ústa. A je docela jedno, jestli se jedné o muže či o ženu. Každý se tam snaží vyjádřit svůj životní styl.
Ke gothice patří neodmyslitelně i hudba. Ze zahraničních kapel můžu jmenovat například Evanescence, Nightwish nebo Within Temptation, český gothicrock reprezentuje třeba XIII. Století. U gothických skupin jsou typické vysoké vokály podbarvené temnou rockovou nebo metalovou hudbou.
Gothica má pro mě velký význam a velmi mě fascinuje. Díky gothice jsem pochopila spoustu věcí a doufám, že ostatní lidé ji také pochopí, budou ji tolerovat a přestanou se na gothicy dívat skrz prsty.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Kalkul, 22.04.2007

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
GothicaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­