ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.92
Hodnoceno: 50x Prosím, ohodnoť práci

Filmová hudba

Tak jako vzduch patří neodmyslitelně k našemu žití, patří k němu i hudba. Pro některé z nás má i stejnou cenu. Už od malička ji slýcháme od našich blízkých, doprovází každou slavnostní událost - smutnou i veselou, doprovází nás každý den a tudíž je jasné, že u filmu také nechybí.
Úloha hudby ve filmech je většinou pomocná a doplňující a dá se říct, že film bez hudby už není tím správným filmem. Hudba doprovází a podkládá jeho zvukovou dějovou stránku, podporuje emocionální děje a vyjadřuje nálady. Například nikdo z nás si určitě nepustí nějakou dechovku, když je naštvaný na celý svět! To si většinou pustíme přehrávač na maximální hlasitost a křičíme třeba se skupinou Linkin Park na celý svět. Přesně tak vystihuje hudba náladu ve filmu.
Existují také filmové muzikály, třeba Rebelové, jež určitě všichni známe. K některým dobrým filmům vycházejí soundtracky, které obsahují všechnu hudbu z filmu.
Hudba se poprvé objevila ve zvukovém filmu v roce 1927 díky snímku od George Meliése "Jazzový zpěvák". V pražské lucerně se hudba objevila ve filmu "Když struny lkají" v roce 1930.
Mezi nejvýznamnější české filmové hudebníky patřili Bohuslav Martinů, E.F.Burian, Jiří Srnka a Václav Trojan. Nejznámějšími filmovými autory současnosti jsou například Karel Svoboda a Jaroslav Uhlíř, Petr Hapka a Ondřej Soukup.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: MóňňaS, 04.01.2008

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Filmová hudbaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­