ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.95
Hodnoceno: 21x Prosím, ohodnoť práci

Baseball

O baseballu se říká, že se vyvinul z kriketu a hry zvané rounders.
První pravidla stanovil v roce 1845 Alexander Joy Cartwright a první zápas se hrál v roce 1846 v New Jersey. Národní liga vznikla v roce 1876, Americká liga v roce 1900 a zápasy mezi šampiony ve světovém měřítku začaly v roce 1903.

Baseball hraje družstvo o devíti hráčích na vnitřním čtvercovém hřišti s velkým vnějším polem. V jednom rohu hřiště je domácí meta, kde stojí pálkař, v dalších rozích jsou první, druhá a třetí meta. Nadhazovač hodí míč z nadhazovací mety, která je uprostřed hřiště. Aby získal bod, musí pálkař proběhnout všechny mety až k domácí metě. Toho docílí, když on či následující pálkaři správně odpálí míč.

Hra se skládá z devíti směn. V jedné směně se obě družstva vystřídají v poli i na pálce. Družstvo, které je v poli, musí vyřadit tři protivníkovi pálkaře, aby mohlo samo nastoupit na pálku. Hráči se mohou střídat kdykoli, ale vystřídaný hráč se nesmí vrátit do hry (u některých soutěží s výjimkou nadhazovače) a střídající hráč musí zachovat pořadí. Pokud pálkař správně odpálí míč, musí odhodit pálku a doběhnout alespoň na první metu. Jakýkoli další pálkař, jenž je už na metě, může utíkat na další. Avšak běžet musí v tom případě, že by po skončeném běhu dva pálkaři zůstali na stejné metě. Každý pálkař, který doběhne na domácí metu, získává pro své družstvo bod. Aby nadhazovač prohodil pálkaře a tím ho vyřadil, musí hodit míč nad domácí metu a do házecí zóny (mezi pálkařova ramena a kolena). K vyřazení také dojde, když se pálkař netrefí do míče či odpálí za faulovou čáru (mimo výseč). Pálkař je rovněž vyřazen ze hry, když míč odpálí správně, ale někdo z hráčů druhého mužstva míč chytí přímo ze vzduchu. Běžec vypadává, když se ho dotkne soupeř v poli míčem, nebo když soupeř chytí míč a stoupne na metu dřív, než k ní pálkař stačí doběhnout.
V jedné hře může vypadnout více hráčů. Pokud pálkař nepromáchne pálkou a nadhazovač hodí mimo házecí zónu, jedná se o špatný nadhoz. Pálkař vypadává po třech dobrých nadhozech (ale nesmí třetí nadhoz faulovat). Pokud jsou čtyři špatné nadhozy, pálkař jde automaticky na první metu.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: jirkec, 14.02.2013

Ceska posta    
­­­­

Diskuse ke slohové práci
BaseballMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­