ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.33
Hodnoceno: 116x Prosím, ohodnoť práci

Zimní odpoledne v lese

Je poledne a já stojím v zasněženém lese. Všude kolem se rozprostírá bílo a ticho. Stromy vyměnily svou letní listovou verzi za lesknoucí se bílou přikrývku. Většina zvířat je zalezlá, jenom pár odvážlivců se vydává ven ze svých příbytků do takové zimy, jako je tato. Mám na sobě nejméně tři vrstvy oblečení a i tak je mi zima. Myslím, že zvířata v tomhle počasí nevycházejí ven jen tak, musí mít k tomu nějaký důvod. Teď jsem zahlédl proběhnuvší lišku, která se svými ladnými skoky snažila dohonit svou kořist.
Začíná jemně sněžit, ale vločky jsou tak malinkaté, že nejdou ani moc dobře vidět. Rozfoukává se lehký větřík, jenž si hraje s padajícími vločkami. Ty vypadají jako tanečnice, jež ladně a svižně tančí ve vzduchu, který jejich představení dodává efekt. Jakmile však začne sněžit až příliš, musím odejít.
Nový sníh už stihl zasypat mé stopy vedoucí k tomuto místu a ani podle měsíce se nemůžu řídit. Padající vločky mi nedovolí ho zahlédnout...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Ondřej Štengl, 10.06.2011

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Zimní odpoledne v leseMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­