ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.56
Hodnoceno: 18x Prosím, ohodnoť práci

Zelené údolí

Mezi kopci, na kterých podzim překrásně obarvil listy stromů, se pomalu a líně vlní řeka jako had. Temně šedým nebem mezi mraky probleskují paprsky ranního slunce a dotýkají se stříbrné vodní hladiny.

Po stráni se valí velké kameny utržené ze skály, jako by utíkaly do údolí. Na jejich cestě je však brzdí mohutné kmeny zpola opadaných stromů. Paprsky slunce prosvětlují jejich listy.

Slunce se pomalu sune stále výš a výš na oblohu. Nic se nezměnilo. Pouze snad opadlo pár dalších lístků ze stromů a v řece uběhlo mnoho vody.

Některé stromy jsou zbarveny do podzimních barev, ne však všechny. Těch pár zelených, co tu zbylo, září svou barvou mezi ostatními.

Pomalu se chýlí k večeru. Voda plyne, zdá se, stále rychleji. Zelené údolí je najednou plné husté mlhy. Pouze vrcholky hor někde v dáli jsou stále viditelné.

Je tma, blíží se noc. A všechno živé utichá. Jen voda v řece lehce šumí.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Anička K., 07.03.2009

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Zelené údolíMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­