ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 3.33
Hodnoceno: 21x Prosím, ohodnoť práci

Vzpomínka (2)

Představte si hladinu moře, klidnou, lesklou, čistou, jen s občasnou vlnkou...pokroucené, přesto pevné listy exotických stromů...a celý výjev zakončete nádherně vybarvenou duhou... Máte? Ano? V tom případě jste se právě ocitli na jedné z částí Na Pali Coast.
Znaveni chůzí z kopce do kopce po zablácené cestě, přesto plni energie. Směsice pocitů, které pocítí snad každý, kdo by se z úzké, pětitýdenním deštěm rozmoklé cesty ohlédl doprava. Kromě celkem prudkého srázu dolů porostlého stromy a keři a průzračně modrého, přesto s lehce zeleným nádechem, moře, které s větší hloubkou chytá odstín tmavé modři, by diváka uchvátila pestrobarevná duha. Snad nejkrásnější a nejjasnější na celém světě, překypující výraznými barvami, s nejasně se rozplývající koncem i začátkem. Člověk se snadno nechá unést fantazií barev, nechá se zanést daleko, daleko od všeho. Do země, která je naprosto dokonalá, splňující všechny tužby každého člověka. Nepojmenovatelně krásná příroda. Žádné zlo ani smutek. Nadpřirozené bytosti. Jak jí jen pojmenovat? Jak jí říkat? Snad Země Nezemě? Nevím. Nejsem si jistá tím, že by kdokoli věděl, jak tu nepřekonatelnou nádheru pojmenovat, ba i ji popsat. Čím víc nad tím přemýšlím, tím víc se vzdaluji. Po chvíli se mi jen mihne před očima poslední stéblo trávy, poslední květinka. Kloužu se zpátky po duze. Jen tak tak vyrovnám dopad na rozblácenou pěšinku, abych se nerozplácla jak široká, tak dlouhá. Všechny myšlenky mi vyžene z hlavy jediný pohled na tu krásu. Na tu nádhernou jasnou duhu. Vychutnávám si každičký její centimetr, každičký odstín jejích barev, každičký detail...
Zamyšleně, se zavřenýma očima, se nadechnu svěží vůně moře a nechám jemný větřík, aby mi zčechral vlasy a pohladil mě po tváři. S hodnou dávkou odvahy pomalu zvedám víčka. Škoda, zamyšleně si prohlížím jednu z momentkových fotografií.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: goluska, 29.02.2008

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Vzpomínka (2)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­