ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.00
Hodnoceno: 9x Prosím, ohodnoť práci

Večer na kopci nad městem

Sedím v měkké trávě, která mě lehce šimrá a škádlí, jako by věděla, že tu nejsem kvůli ní. Nejspíše se cítí nedoceněná a zahanbená v porovnání s obrazem, jenž se mi naskýtá. Mám totiž dokonalý výhled na noční město, právě se probouzející k životu.

Někde dál bych možná mohla slyšet housle cvrčků doprovázející zpěv cikád, smutné houkání sovy nebo nejrůznější příběhy vyprávěné větrem, ale to vše je přehlušeno kvílením pneumatik aut, dunivou hudbou, jež hraje v klubech a štěkotem toulavých psů. To vše se mísí a prolíná, až je z toho souzvuk hoden velkoměstského nočního orchestru. Nekonečně mnoho světel, svítících a poblikávajících v dáli, mávajících a lákajících mě k sobě. Bojují o lidskou přízeň a nehodlají se vzdát, dokud k nim někdo nepřijde blíže. Táhnou se od úpatí kopce až k dalekému lesu. Jak moc bych chtěla vědět, komu které patří a které zhasne jako poslední.

Pomalu mě z toho všeho začínají bolet oči, a tak mi nezbývá, než je zavřít, lehnout si záda, zhluboka se nadechnout a uložit si tento výjev do paměti, protože nikdo nemůže slíbit, že to takto bude i zítra.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Viki, 10.03.2017

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Večer na kopci nad městemMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­