ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.40
Hodnoceno: 55x Prosím, ohodnoť práci

V podzimním lese

Nacházíme se v krásném podzimním lese, tak příznačně nazvaném Svatobor. Jdeme po pěšince, která se kroutí a svíjí jako had a místy se jako zázrakem mění v úzkou a téměř neprostupnou srnčí stezku. Cesta je zdobena zeleným jehličím, které se nenápadně vkrádá mezi zlatý poklad Matky přírody. Tímto pokladem jsou krásné a skvostné zlatohnědé listy buků, které se nejprve ze stromů pomalu a rozvážně snášejí k zemi a stejně jako papíroví draci, se kterými si tak rády hrají děti v tento kouzelný čas, i listy se ve větru pohybují, honí a čekají, až se dotknou chladivé země a odpočinou si.
Na kraji všech těch mladých a rozjívených buků, které své stále svěží větve nechávají volně a do rytmu kývat ve větru, stojí ten nejstatnější buk, jakého si obyčejný měšťan dokáže představit. Je to hrdý, ale nenamyšlený otec všech buků z celého okolí a hlídá nejen své syny, ale také lidi, kteří se v dešti, či pro odpočinek ukrývají v malém útulném dřevěném altánku pod jeho trpělivými větvemi. Kolem tohoto téměř posvátného místa se ve dne scházejí lidé toužící po odpočinku a v noci toto místo využívá divoká zvěř lesa. Snad si ty němé tváře povídají, nebo se radí, ale určitě je všem tady krásně, stejně jako mně.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Babet, 12.01.2007

­­­­

Diskuse ke slohové práci
V podzimním leseMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­