ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.68
Hodnoceno: 38x Prosím, ohodnoť práci

U javoru

Jedné pěkné podzimní neděle jsem se rozhodla, že si vyjdu na vycházku na mé oblíbené místo. Slunce svítilo, větřík pofukoval, mráčky na obloze pluly, ptáčci si vesele prozpěvovali a v dáli bylo slyšet dohadování nějakých pejsků.
Stoupala jsem silnicí do mírného kopce a najednou přede mnou proběhla mourovatá kočka, která si mě přísným pohledem změřila, roztomile zamňoukala, zamávala mi ocáskem a byla pryč. Dál jsem se za ní neohlédla a šla dále. Přede mnou se táhla alej pestrobarevných stromů a keřů, které mi jakoby mávaly na pozdrav. Pokračovala jsem ve své cestě, větřík si pohrával s mými vlasy a keře šípků se na mě vesele usmívaly.
Z cesty jsem sešla na louku, kde jsem si sedla do krásně zelené travičky pod javorem, jenž hrál různými barvami. Rozhlédla jsem se do dědiny a pozorovala, jak se z komínů domů kouří. Nadechla jsem se a cítila překrásnou vůni podzimní přírody, byla jsem jako v ráji. Vylezla jsem na strom a sedla si, jak nejvýš to jen šlo. Dívala jsem se kolem sebe na okolní přírodu, která hrála přenádhernými pestrobarevnými barvami. Nějakou dobu jsem tam seděla a užívala si té chvíle, kterou jsem tam mohla strávit. Ve vesnici se začaly rozsvěcovat světla. Neměla jsem pojem o čase, ale protože se už stmívalo, slezla jsem dolů a vydala se na cestu domů. Stromy mi opět zamávaly na pozdrav, doma jsem byla za čtvrt hodiny.
Po návratu jsem měla skvělou náladu a úžasný pocit z téhle přenádherné procházky. Na tohle místo budu chodit určitě častěji, neboť je tam opravdu krásně a příjemně.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Moňula, 06.11.2008

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
U javoruMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­