ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.26
Hodnoceno: 19x Prosím, ohodnoť práci

Tam, kde se dá přemýšlet

Občas mám pocit, že mi nikdo nerozumí, v ten okamžik chodím tam, kde se cítím jako osvobozená.

Je mnoho míst, jež navštěvuji ráda, ale existuje jen jedno místo hluboko v lese, kam moc lidí nepřijde a o kterém nikdo neví. Místo tak kouzelné svou krajinou, že věřím, že se zde plní snad i přání.
Vše je tu porostlé mechem a kapradím, v němž se dá vždy tak krásně lenivě přemýšlet. A hned vedle bublá malý modrostříbrný potůček, u kterého člověk najednou cítí všechny své nálady.

Cesta k mému místu vede přes krásnou a bohatě porostlou louku s drobnými kvítky, jež vypadají jako vločky v zimě. Stromy záhadně zakřivené a poseté lístky zvláštních tvarů, připomínající nějakou příšeru, jako by mě vítaly, když vcházím do dubové aleje, která při začátku listopadu hřeje svými teplými barvami a otevírá svět tak málo navštěvovaný.

Ach, můj vždy užaslý pohled na nezapomenutelný západ rudé žhnoucí koule, jež pomalu mizí za obzor, mi zde dává sílu věřit, že vše bude dobré. A když mi ještě tvář slabě zahřejí paprsky, překonávající clonu temných stromů, přemýšlím, že každý by měl mít své tajné místo, kam může kdykoli utéci.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Veronika Hejnyšová, 05.01.2015

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Tam, kde se dá přemýšletMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­