ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.62
Hodnoceno: 13x Prosím, ohodnoť práci

Šum města

Někomu připadá moc veliké, moc šedé a moc hlučné, někomu naopak krásné a prostorné. Kamenné velkoměsto.

Město - čarovná a kolosální metropole plná věží, tyčících se až k oblakům, i mrakodrapů z cementu a skla, přes které občas není vidět ta oslepující záře naší nejbližší hvězdy.
Plná malých cihlových domků, v nichž bydlí prostí lidé, a kamenných masivů na okrajích města, jež si mohou pořídit pouze ti nejbohatší z nás.
Plná kaváren, ve kterých lidé pracují, jí, sní a baví se s přáteli. Ať už reálnými nebo těmi, které znají pouze z monitorů svých chytrých přístrojů. Při tom dýchají tu omamnou vůní čerstvé kávy, ochutnávají její skvostnou nahořklou chuť a poslouchají jemnou hudbu, linouc se z všudypřítomných přehrávačů.

Jen tam se vše tak trochu zastavuje. Uvnitř se stáváte pozorovatelem. Vidíte to skvostné dění. Jak se vše pohybuje, jak se auta předjíždějí, jak všichni spěchají, pokřikují na sebe a zírají na zářící reklamy.

A když vyjdete ven, pohltí vás dav. Jdete tam, kam jde on, posloucháte jeho šum a cítíte směsici všeho možného. Mastný zápach spálených hotdogů, nepříjemný puch zpocených obyvatel a vánek chemikálií z blízké prádelny.

I když se setmí a slunce zajde za horizont, nic se nezastaví. Lidé se stále někam ženou, smějí se a popíjí alkoholické nápoje za neonového svitu namísto těch živých diamantů na obloze. A to je na velkoměstu krásné - nikdy nespí, stále žije, stále vydává svůj chaotický šum...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Viktor Joseph-Dun, 06.01.2019

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Šum městaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­