ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.74
Hodnoceno: 38x Prosím, ohodnoť práci

Stmívá se

"Ach, jaký to byl krásný den," povzdechl jsem si jednoho dlouhého letního večera. Koukal jsem se z okna svého pokoje na sluníčko, jež celý den hladilo po tváři svýma dlouhýma ručkama. Teď už ale zapadalo za obzor. Naposledy přehodilo pár svých paprsků přes les, které vytvořily na nedaleké louce nádherné obrazce. Za chvíli zapadlo nadobro a rozsvítily se pouliční lampy. Kočky, které celý den prospaly, se teď v té nejčernější noci scházely pod lucernami. Celá krajina byla ospalá. A aby taky ne, vždyť už bylo půl jedné v noci. Kdyby před mým domem nebyla lampa, tak bych snad ani nic neviděl. V dálce jsem pozoroval zástupy světel, které osvětlovaly silnici. Na obloze svítil jasný měsíček. Byl téměř úplněk, venku se potloukaly kočky, lampy hrůzostrašně blikaly a já seděl za oknem svého domu a klepal se strachy. Černá obloha byla plná hvězd, které jasně zářily. Na dlouhou dobu jsem se do nich zakoukal. Připadal jsem si, jako bych je měl na dosah ruky. Takhle jsem pozoroval z okna svého domu celou okolní krajinu, která na mě působila tajemně, ale přesto velmi krásně.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: DreAmeR, 15.11.2015

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Stmívá seMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­