ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.14
Hodnoceno: 183x Prosím, ohodnoť práci

Ráno školáka

Je tma. Z příjemného snu mne budí příšerné pípání mého mobilu. Mám pocit, že je krátce po půlnoci a že jsem jediný člověk na světě, který musí vstávat. Ještě že stejný osud potkal také mého bratra i otce! I když obsazená koupelna po ránu k vaší dobré náladě moc nepřispěje!
Uvědomuji si, že mám docela hlad. Otevřu zásuvku s pečivem, avšak na dně šuplíku na mě zírají pouze dvě okoralé patky chleba, z nichž ta druhá začíná zvolna plesnivět: "Zase jogurt!" pomyslím si a vyndavám z lednice nízkotučnou bílou hmotu. Po dvou lžičkách mne však pohled na hodiny důrazně upozorní, že je nejvyšší čas urychleně opustit rodinnou základnu. Po krátké rvačce s bratrem o právo usadit se na přední vyhřívanou sedačku v autě, dopadám na sedačku zadní. Opět jsem prohrála a hrubá mužská síla znovu zvítězila!

Naše vozidlo proklouzlo mezi šedivými předměstkými domy a za tichého předení dieselového motoru vyrazilo směrem k hlavnímu městu. Krematorium na kraji města sice ještě nebylo vidět, ale záblesky prvních ranních paprsků za okamžik dopadly na mohutná a hladká těla chladících věží místní elektrárny. V zatáčce u Buštěhradu jsem již měla docela dobrou náladu a když se za několik okamžiků na silnici před námi objevila zácpa, začala jsem věřit, že dnešní den začne velmi příjemným zmeškáním písemné práce z češtiny o první vyučovací hodinu. Má naděje však netrvala dlouho, neboť za okamžik dorazila policejní hlídka. Usměvaví a milí policisté vyřešili vzniklou dopravní kalamitu během pár minut a mi pokračovali směrem ku Praze. Krajina podél dálnice mi ubíhala stále rychleji a kovová svodidla vytvářela podél silnice stříbrný lem. U letiště nad naším autem přeletělo s velkým hlukem letadlo, které zřejmě přiváželo opálené turisty z dalekých exotických krajů. Břicho letadla, naplněné kufry se špinavým prádlem a kýčovitými suvenýry pro příbuzné, se ladně položilo na přistávací dráhu a já si uvědomila, že jsem od konce prázdnin byla nejdále u babičky v Mělníku.
Poklidnou idylu dálniční jízdy náhle vystřídal uspěchaný ruch velkoměsta. Silnice kolem nás se zaplnila auty s nervózními řidiči. Dusnou atmosféru metropole dokreslovaly dunivé rockové rytmy, linoucíce z rádiové stanice Beat. Na přechodu u nočního baru Dransy se nám do cesty přimotala přiopilá partička vracející se z tohoto vyhlášeného podniku. Několik elegantně oblečených mužů spěchalo k prosklené budově bussines centra do každodenní bitvy o úspěch a peníze. Pocítila jsem touhu po nezávislosti a atraktivní práci.
Naše auto prokličkovalo mezi parkujícími autobusy a zastavilo před hotelem Diplomat. Ranní jízda va vyhřátem autě skončila a já se vydala směrem ke škole za novými vědomostmi a vzděláváním.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Kolta, 14.01.2006

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Ráno školákaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­