ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.86
Hodnoceno: 122x Prosím, ohodnoť práci

Procházka zimní krajinou (5)

  • poznámka k tématu: jedno ze zadání písemné práce z češtiny pro maturitu 2019 znělo Zimní krajina a jednalo se o líčení zimní krajiny (funkce výchozího textu inspirativní)

Je krásné zimní odpoledne, já se procházím zasněženou krajinou a obdivuji tu krásu všude kolem sebe. Všude leží bílá peřina sněhu lehká jako peříčko, avšak studená jako led. Když slunce zasvítí svými paprsky na zem, sněhová peřina se v krajině leskne a třpytí jako moře drahokamů. Zcela holé stromy, bez jediného lístečku, odpočívají pod tíhou sněhové čepice, občas ale zafouká vítr a studená pokrývka z nich opadá. Ovšem na jaře, až slunce vyšplhá vysoko na oblohu, dostanou stromy nové, krásně zelené ošacení. Rybník spí pod ledovým zrcadlem, na které dopadají další a další sněhové vločky, jež ihned po dopadu umrzají a tvoří stále silnější vrstvu ledu. Brodím se sněhem jako nějakou bažinou, avšak tahle bažina je bílá a studená.
Najednou se zvedne vítr, unáší sněhové vločky ze stromů, ze země, ze střech domů a sněhová vlna se náhle valí přímo na mě. Zavírám oči a cítím velký chlad na tváři. Když vítr ustane, otevřu je, podívám se na sebe a směji se sám sobě - vypadám jako sněhulák.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Michal Voráček, 20.04.2012

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Procházka zimní krajinou (5)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­