ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.01
Hodnoceno: 187x Prosím, ohodnoť práci

Překrásný podzim

Podzim je období, kdy se dny krátí a noci se prodlužují. Stromy se začínají zbarvovat a shazují své nádherně žlutočervené listy, které pokrývají všechna tmavá místa v zahradě. Tvoří tak koberec připomínající pestrou paletu barev. Podzim je také doba, kdy pálivé Slunce ustupuje a zůstává z něj pouze slabý, teplounký paprsek.
Ranní rosa studená jako led nebo mlha bíle zbarvená jako řídká kaše zahalují města a vesnice. Slunce se zatím neukazuje. Všude panuje chladivý vzduch, který vdechují všichni promrzlí lidé, rozespalí a natěšení do hřejivé budovy.
Nevinné ranní paprsky se prodírají mlhou, až ji úplně rozpustí. Listy jsou zkřehlé mrazem a začínají roztávat jako sníh. Otepluje se, už není taková mrazivá zima jako ráno.
Ponurá obloha je posetá mraky. Vypadá jako by šedobílé obláčky mezi sebou bojovaly. Mezi nimi poletují hejna havranů, která lze slyšet široko daleko. Začíná foukat silný vítr a listí jako peříčka poletují sem a tam.
Na zem upadá studený vzduch a začíná se stmívat. Slunce rychle zapadá, jako by někam spěchalo. Jde slyšet jen šumění listů, ledabyle poletující a padající ze stromu. Objevují se první červánky, které zdobí stmívající krajinu. Nastává temná noc. Za okny se ozývá jen fičení chladného větru.
Toto období nemám moc ráda, protože fouká studený vítr a začíná se krátit den. Většinou se už těším na zimu, protože si ji více užiju.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Petrulka: P.Mrkvová, 01.06.2007

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Překrásný podzimMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­