ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.74
Hodnoceno: 35x Prosím, ohodnoť práci

Pohádková příroda

Pozvolna kráčím kamenitou cestičkou, nyní pokrytou sněhovou duchnou, až na kraj skalky.

Podíváte-li se z ní, otevře se vám nádherný pohled do spící krajiny. Ticho je okouzlující. Když se pokocháte krásou a dotančíte po zmrzlé pěšince na kraj lesa, dojde vám dech. Jaký pohádkový klid! Podřimující příroda vás uvítá kouzelnou písní, jakou jste nikdy neslyšeli. Jdete hlouběji do lesa, až se s údivem zastavíte u studánky, která připomíná zrcadlo poseté diamanty.

Najednou zaslechnete šramot a proti vám zpoza stromku vystupuje jelen šestnácterák. Opodál stojí jeho rodina a bázlivě se krčí za spadlým smrkem. Jelen vám vypráví, jak s rodinou putoval přes hory, až objevil toto půvabné místo, kde se usadili. A vy nasloucháte, díváte se, jak úžasné může být vyprávění zvířat.

Prodíráte se dál zmrzlými křovisky a stříbrný potůček, jenž vytéká ze studánky, pomalu mizí pod sněhovým pláštěm, kterým ho přikrývá zima.

Náhle vás začnou zábst ruce a poznáváte, že je nejvyšší čas vrátit se do tepla domova.
Loučíte se s přírodou, jež se znovu oddává svému snění a odpouští vám, že jste ji vyrušili.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: zuzana, 08.01.2016

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Pohádková přírodaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­