ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.69
Hodnoceno: 13x Prosím, ohodnoť práci

Podzimní den (4)

Den se pomalu krátí a večer se začíná prodlužovat. Začíná podzim, pro někoho nejkrásnější období v roce. Je to doba, ve které nám příroda ukazuje svou největší krásu.

Ráno začíná být chladné, rtuť teploměru klesá stále níž a na trávě se třpytí malé kapičky rosy. Ranní mrazík a hustá mlha jsou pro toto období typické. Sotva se sluníčko vyhoupne nad obzor, vše živé k němu obrací svou tvář, aby se ještě ohřálo. Každý brouček, včelka, ptáček i lesní zvěř se začíná připravovat na dlouhý zimní spánek. Snáší si do pelíšků různé dobroty, aby přečkali období, ve kterém budou jen sladce spát. I květiny už odevzdaly svou krásu, ale některé teprve zazáří. Stromy se začínají měnit v pestrou paletu barev a ovoce dozrává na stromech. Je čas sklizně a vinobraní. Na polích se ve větru snáší papíroví draci a děti vesele skotačí.

Není nad to sednout si k rozehřátým kamnům a v ruce držet šálek horkého čaje. Z okna jde vidět měnící se přírodu, listí, s nímž si hraje vítr i lidi spěchající někam, kde by se trochu ohřáli.

Čas letí neskutečně rychle. Než se nadějeme, přikryje vše bílá sněhová peřina a nad vším převezme svou vládu paní zima.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: jitka, 21.11.2016

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Podzimní den (4)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­