ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.93
Hodnoceno: 30x Prosím, ohodnoť práci

Po dešti (3)

Kap, kap! Letní deštík právě bubnuje na velké lopuchové listy. Bojácné pampelišky se schovávají před deštěm. Voda mi stéká po tvářích, ale to mi nevadí. Všechno ztichlo. Docela všechno. Jen déšť hrozivě syčí a z lesa je slyšet hučení rozvodněného potoka. Nebe je šedé a pláče a pláče. Náhle však déšť trochu řidne, zpoza mraku vykukuje sluníčko a teď už déšť ustal dočista.

Louka je po dešti ještě celá mokrá, ale sluníčko už zase začíná celý svět probouzet k životu.

Z úkrytu pod kamenem vylézá malý králíček. Cítí teplé paprsky a suší si zmáčený kožíšek. Musím se chovat velmi potichu, aby se mě nepolekal a neutekl do lesa. Na velkém lopuchovém listu vidím hlemýždě. Raduje se, že mu déšť namočil listy a on se může rychleji pohybovat. Vylézá z ulity a vystrkuje růžky. Panečku, to se mu to klouže! Vzduch je krásně voňavý a já ho dýchám z plných plic. Ozval se první pták. Vesele zavolal na své kamarády a brzy se rozezpíval celý les. Kdybych jen trochu uměla ptačí řeč, ráda bych se k nim přidala a zpívala s nimi. Z lesa slyším ťukat datla. Vylezl z úkrytu a dal se do práce. Sluníčko probudilo celý les. Dech se mi tají. Nebe hoří všemi barvami. Napadá mě, že déšť není někdy tak ošklivý.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Niky, 09.04.2009

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Po dešti (3)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­