ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.97
Hodnoceno: 175x Prosím, ohodnoť práci

Oblíbené místo

Mé nejoblíbenější místo se nachází v malé, dřevěné chaloupce. Líbí se mi proto, že nepatří do nynější doby, neboť v ní přetrvala kachličková kamna, co jsou umístěna ve světnici. Ta je celá pokryta dřevěnými parketami, které v noci strašidelně chraptí, jako když si děda odkašle. Vždycky, když se setmí, chaloupka ožívá, mění se v lidskou bytost se všemi svými vzdechy, šepoty a steny. Je to už přece jen stará paní, které dokonce i loupe v kříži. A protože jsem zde strávila už nespočetně nocí, přijde mi to zde vše důvěrně známé. Nejlépe se zde cítím, když venku padá sníh a já jsem uvnitř. Ten pocit bezpečí a lásky mne vždycky zahřeje tak, jako to ani ta kachličková kamna nedokáží. A když chaloupku vezme do své mrazivé náruče mlha, připadám si v tom stříbrném závoji jako v jedné velké bublině pohádek. A jen se bojim, aby o nějaký špičatý hrot vločky nepraskla! Toto místo mám nejraději ze všech míst, protože se zde cítím kouzelně jako v říši pohádek.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Rosey.X, 18.04.2006

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Oblíbené místoMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­