ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.82
Hodnoceno: 17x Prosím, ohodnoť práci

Noc nespí, jen dřímá

Noc se snáší na město jako tísnivá deka. Její spáry pronikají skrze ulice, protahují se mezi škvírami oken a zaplavují cesty svou skličující temnotou. Sypající tma se chroptivě nadechuje do zbytků skomírajícího dne. Po přízračných kopcích v dáli se prohání studený vítr. Zamlžená obloha s tisíci zářících hvězd se klene nad uspěchaným a rušným městem. Jeho shon a kouřmo se prolínají v mrazivém nočním vzduchu. Nebe nad ním roztahuje své paže, zatímco lezavá tma pohlcuje všechny stopy dne. Neproniknutelné temno zahaluje světlo rouškou noci a pozorně ho sleduje. Chladný večerní vzduch se třpytí ve světle jiskřivých hvězd a klidného, bledého měsíce, jenž je snadno viditelný v okolní černi. Zdá se tak blízký - jako by stačilo natáhnout ruku a dotknout se ho. Město pod ním poblikává tisícem světel a do ticha noci se ozývá hudba linouc se z barů. Městečko obklopené temnotou se pravidelně nadechuje do noci, tajemné a záhadné. Nádherné, až příliš dokonalé.

Noc nad ním drží stráž, hlídkuje, aby se mu nic nestalo. Zůstává vzhůru jako bdělý strážce. Nespí, jen dřímá.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Kate;xxx, 26.01.2014

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Noc nespí, jen dřímáMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­