ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 3.06
Hodnoceno: 64x Prosím, ohodnoť práci

Nejoblíbenější cesta je cesta do školy

Nejoblíbenější cestička je cesta do školy. Nejoblíbenější proto, že se po ní drkotáme starou českou škodovkou. Nejkrásnější na tom je, že vždy brzo ráno nejsou silnice tak plné bezohledných řidičů - silných dravců, kteří stále někam pospíchají. A tak nám nic nebrání v cestě, nikdo nás neruší hlasitým troubením burácejícího klaksonu při jízdě ranní krajinou.
Co by to bylo za cestičku, kdyby vedla rovně. Tahle je krásně klikatá jak nějaký had.
Za každičkou zatáčkou na nás čeká něco nového, překvapivě zajímavého.
Občas zpozorujeme na orosené ranní loučce mladého srnečka, jak nad ním dává pozor máma, stará laň. A za další ostře točitou zatáčkou je to jak v jiném světě. Loučky zmizely a my musíme projet krajinou plnou obydlených betonových domů a můžeme sledovat, jak ožívají a vstávají všechny obce.
Betonovou přírodu jsme prodrkotaly a můžeme se oddat úžasu krásné, čisté krajiny, kde mladé i staré kravičky se bezstarostně celý den pasou, jako by měly stále hlad a neměly co spolykat. Překrásná, okouzlující krajina mizí za kopci zvrásněnými matkou přírodou, a před námi se rozléhají betonoví obři města. Tato část klikaté, ranní cestičky je nejvíce ovlivněna lidskou rukou, která násilně vytlačila hezounkou matičku přírodu v zapomnění. Jen na některých částech betonového světa vykukují, jak ze tmy silné a překrásné stromy, které nápor lidské ruky přetrvaly a ukázaly svoji sílu.
Proto, abych přežil cestu betonem, přemýšlím nad tím, jak se na těchto místech před nimi rozpínala mohutná stromořadí.
Svoje domněnky uzavírám v sobě zároveň s mohutnými vraty v jedné z mnoha betonových děl.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Pollop, 20.11.2005

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Nejoblíbenější cesta je cesta do školyMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­