ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.65
Hodnoceno: 31x Prosím, ohodnoť práci

Návštěva knihovny

- práce žákyně 7. třídy
- líčení s prvky zamyšlení

Zhluboka se nadechnu a vstoupím. Záhy mne do nosíku udeří jakýsi prazvláštní pach, rty se mi zvlní v mírném úsměvu. Pozvolna vdechuji tu vůni lepidla a knih, zamířím uličkou rovnou mezi malé regály plné knih - nebo bych spíš měla říct mých společnic?
Asi ano, jsou to jakési prazvláštní existence, které nejsou jako my, lidi - nezestárnou, nezemřou a nikdy nezevšední. Nezáleží jim, kdy se ta pro nás důležitá ohnivá koule přehoupne přes nebeskou klenbu, nezajímá je, jestli měsíček proplul po obloze. Jsou vůči všemu netečné, tak jedinečné, ve své chladné dokonalosti. A přece je všechny něco spojuje - člověk je oproti nim tak pomíjející, podobně jako život jepice.
Každá kniha je tak jedinečná jako jedinečnost toho ubohého človíčka, co ji napsal. Všechny knížky zdají se svým způsobem zvláštní, jsou okny do jiných dimenzí, dalších světů. Světů, v nichž zapomenete na každodenní útrapy a všednosti života. Záleží jen na vás, kým v tu chvíli jste. Můžete být chudým sedlákem, ženou těsně před porodem nebo novodobým superhrdinou. Milion možností, milion variant, milion knih...každá jiná a přece si tolik podobné.
Teď už usedám do měkounkého křesílka, v ruce si držím svou dnešní vyvolenou a jsem zvědavá a svým způsobem napjatá, kdo to bude tentokrát? Nechám se překvapit. Otevírám knihu a hodlám si užít svou hodinku ráje a nevšímavosti vůči okolnímu světu. Před obličej mi vyskakují písmenka, tančí a hopsají... Je to další příběh v jiném světě.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: michaela simkova, 31.08.2010

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Návštěva knihovnyMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­