ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 3.32
Hodnoceno: 28x Prosím, ohodnoť práci

Most

Jako každé sobotní odpoledne jsem se rozhodl, že se vydám na procházku do lesa, abych po obědě trochu vytrávil. Navíc venku krásně svítilo sluníčko, přestože byl podzim.

Krátce po svém příchodu do lesa jsem narazil na krásný most, který stál za zastavení.
Tyčil se do výšky několika metrů. Byl postavený jen z cihel a pod ním šuměl a bublal krásný malý potůček. Všude okolo stály stromy, které byly zbarvené snad do všech barev duhy. A aby taky ne, vždyť byl právě krásný podzim.

Jak jsem se později dočetl, most byl již velmi starý. Krásně z něj dýchala historie. Každý, kdo se po mostu prošel, se musel pozastavit nad jeho krásou a také nad krásou veškeré okolní přírody. Most byl nádherný snad v každé roční období.

V zimě musel být ale nejhezčí. V tu dobu pod ním již totiž potůček nebublal, nýbrž jen tak stál na místě. Zmrzlá voda vytvořila jakési zrcadlo, v němž se každý mohl vidět.

Naopak v létě, kdy krajina oplývala krásnou přírodou a zaplavovala každého turistu pocitem blaha, si mohl v křišťálově čisté vodě potůčku zase každý člověk zchladit svůj rozpálený obličej.

K mostu jsem se s láskou vracel každé sobotní odpoledne. Naplnil mě pokaždé krásným pocitem a energií, kterou jsem mohl čerpat během dlouhého a ustaraného pracovního týdne.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: DreAmeR, 30.10.2015

­­­­

Diskuse ke slohové práci
MostMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­