ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.81
Hodnoceno: 68x Prosím, ohodnoť práci

Mé oblíbené místo blízko mého domu

Je zimní noc a tma už svým temným pláštěm zahalila oblohu. Společnoct mi dělá vánek, který mě vždy jemně pohladí a také sníh, který odfukuje vločky bílého koberce.
Z oblohy na mě koukají velké i malé hvězdy, hodně připomínají souhvězdí Blížence a Kozoroha, které mám ve svém pokoji a střeží je pan Měsíc, aby nespadly, ale jen občas je neuhlídá a některá klesák zemi.
Často se se mnou zem otřese, jako by bylo někde v dáli zemětřesení, ale je to jen pouhý jedoucí vlak blízko naší zahrady, v létě zelené se žlutými květy a zimě bílé jako Vojtíškovy vousy. Z mostu, pod kterým ten dlouhý, mnohdy i hromotluk jezdí, je v noci výhled na blikající světla připomínající světlušky, které svítí věčným vlakům a mávají cestujícím na cestu.
Přejezd, po kterém denně jezdí nekonečno aut, je tu pro nás, pro kamarády, pro lidi a pro mě. Mám toto místo ráda, v létě tu mohu sledovat nejen vlaky, ale i veverky. Hopsající po skalách z místa na místo, občas se schovají do hlubokých vrásek této pravěké stěny i zmije a slepýši tu našli svá místa.
Toto místo budu stále navštěvovat, je součástí našeho domu, ale i mě samotného.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Pikvik, 14.05.2006

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Mé oblíbené místo blízko mého domuMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­