ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.40
Hodnoceno: 150x Prosím, ohodnoť práci

Mám raději jaro než podzim

Toto téma jsem si vybrala, protože je to opravdu tak. A myslím si, že to tak cítí většina lidí. Každý se už nemůže dočkat, až odloží tu spoustu věcí ze sebe a vypraví se do přírody.
Já sama se vždycky těším na sluníčko, které vyburcuje přírodu k životu po velké pauze. Všechno se začíná probouzet. Některé kytičky ani dlouho nečekají. Stačí jim opravdu malinko a už vylézají ze země. Jsou to třeba sněženky a bledule, které známe jako první posly jara. Vždycky, když vidím v květinářství prodávat sněženky, tak je přinesu domů a všichni si řekneme, že je nejhorší za námi a čeká nás zase hodně pěkného.
V této době začíná i známá Matějská pouť, kterou mám také ráda. Vládne tam pěkná atmosféra. Zvláště děti se těší a to většinou přetrvává celý život. Až budu mít svoji rodinu, tak děti vezmu každý rok také na pouť, protože to k jaru patří.
Během března se začínají zelenat zahrádky a kvést i barevnější květiny jako jsou tulipány, narcisky, krokusy, hyacinty a mnoho jiných krásných květin. Také keře jako zlatý déšť, který oživí i nudné ulice mezi paneláky, rozkvetou do plné krásy. Lístečky na stromech začínají rašit, kvetou kočičky a to je čas, kdy přicházejí první jarní svátky. Jsou to Velikonoce. Svátky, které mají dávnou tradici. Většina z nás si vyzdobí své byty a domy jarními květinami. Malují se vajíčka a rodiny se vzájemně navštěvují. Je příjemné i volno, které tyto svátky provází. A po velikonocích bývá většinou už moc pěkně. Nemusíme se už tolik oblékat, venku je příjemněji a trávíme tam více času. Můžeme začít pracovat i na zahrádkách a přitom se vyhřívat na sluníčku. Spadnou z nás zimní chmůry a deprese. Ptáci zpívají, včely létají z květu na květ. Celá příroda je v pohotovosti. Zvířata mění zimní srst za jarní. Většina zvířat přivádí na svět mláďátka. U nás za plotem se pasou malí zajíčci. Na zahrádce vždycky objevíme nějaké hnízdečko, které pak pozorujeme. Nejprve sedí oba rodiče na hnízdě a když se z vajíček vyklubou mláďátka, tak začne kolotoč. Ptáci nestačí zásobovat své děti hmyzem a žížalami. Létají celý den jako o závod. A časem vylítnou i mláďata z hnízda. Začíná výuka létání a shánění potravy. Brzy jsou mladí samostatní a příští rok se budou starat zase oni. Na zahradě nám přibyli další obyvatelé. Je to nádhera.
A tohleto všechno mám moc ráda. Další roční období mají také své kouzlo, ale jenom jaro je takové svěží a nádherné. Už se ho nemůžu dočkat.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: sarkapondelikova, 26.03.2006

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Mám raději jaro než podzimMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­