ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.53
Hodnoceno: 17x Prosím, ohodnoť práci

Letní pohled z okna

Ve svém pokoji mám čtyři okna, a jelikož se pokoj nachází ve druhém patře, je ze všech krásný výhled.

Pomalu přistupuji k jednomu z nich a odkrývám závěs. Rozhlednu se a vidím slunce, které je vysoko na obloze. Na blankytném nebi ani jeden mráček. Ptáčci si vesele poletují ze stromu na strom a všechno se směje.

Najednou ale ptáci slétli až skoro k zemi, zvedl se prudký vítr a na nebi se objevily první mraky. Zničehonic začalo pršet. Opeřenci se rychle letěli schovat a já musel zavřít okno.

Za deset minut mě ale ptačí zpěv přilákal zpátky k oknu. Opět bylo krásně. Krátká letní bouřka byla za námi, ptáčci mohli zase vyletět ze svých úkrytů a každý člověk mohl vyjít ven v krátkých kalhotách a tričku bez rukávů. Každý si tu krásu chtěl zažít na vlastní kůži.

Sluníčko začalo hřát a všichni lidé venku se cítili šťastní. I ptáčci radostně zpívali. Nebylo snad nikoho, kdo by nebyl z takového počasí nadšený. Květiny rostly přímo před očima, a když jsem opustil okno svého pokoje a vydal se do lesa, našel jsem obrovské množství hub.

Někomu by to mohlo připomínat obyčejný letní den, pro mě to však byly hotové letní Vánoce!

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Vložené:

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Letní pohled z oknaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)