ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.12
Hodnoceno: 26x Prosím, ohodnoť práci

Letní bouřka

Bouřka, dcera matky Přírody, je jako pták Fénix. Na zimu umírá, aby se na jaře mohla opět narodit. V ten čas je z ní pospávající malá holčička, co si jednou za čas popláče a zakřičí.
Elektrický bičík, jenž jí dala matka do vínku, působí jako nevinné chrastítko. Hračky v jejím pokoji k ní občas upřou své pohledy, natáhnou ruce a nechávají po hřbetech svých dlaní stékat její slzy.

Začátkem léta už je z bouřky velká slečna - rozmazlená, marnivá a náladová. Chvíli pozoruje, jak si hračky pod nebeským lustrem zvelebují své domky a zahrádky, ale to není nic pro její povahu. Proč jsou všichni v klidu? Začne se oblékat do černých šatů s šedými rukávy. Na krk zavěsí náhrdelník s ledovými perlami a do ruky uchopí svůj bičík. Takto oblečená začne tančit po pokoji. Hračkám se tanec líbí a nadšeně upínají svůj zrak na nebe. To slečnu dopaluje. Přestává tančit a začne pobíhat po pokoji ze strany na stranu. Vzduch zvedající se od pohybu jejích šatů se mění v intenzivní vítr. Hračky zpozorní a ukrývají se do svých domků. Bouřka - jako by tomu chtěla zamezit - začne nad hlavou mávat svým elektrickým bičem. A začne brečet. Jarní pláč se mění v nepříjemný brek. Roztrhne svůj ledový náhrdelník a vztekle hází jeho perly na příbytky svých hraček. Občas mrskne bičem k podlaze a rozbije pár stromků a autíček na její herní podložce. Je spokojena - hračky vystrašila a vše, co je jim drahé, zničila.

K podzimu už její temperament slábne. Občas o sobě nechá vědět svým křikem, ten je však slabý a bezmocný. Madam to dobře ví a radši v klidu sleduje, jak se její hračky připravují na období, kdy Ona nebude žít.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Frantouš, 23.11.2014

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Letní bouřkaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­