ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.75
Hodnoceno: 295x Prosím, ohodnoť práci

Les

Pod mými chodidly, tiše našlapujícími, se klikatí úzká cestička. Poslouchám pomalý rytmus svých kroků, pod kterými praskají opadané větévky mladých listnatých buků a dubů. Nevím, kam až mě mé nohy dovedou. Snad na ono krásné místo, kam si chodívám odpočinout před ruchem. Stromy dýchají a voní svěží přírodou. Je neskonalé ticho. Pod srázem, na kterém stojím, rychle protéká malý potůček s nekonečně stejným hučením, které se nemění jak při východu slunce, tak při soumraku. Z mladého listnatého lesa se pomalu dostávám do smíšeného, kde stromy rostou vznešeně, blízko u sebe. Jejich jehličím obalené haluze sahají až k zemi. Taková procházka při smutku pohladí a nešťastného rozesměje.
Pomalu se dostávám z lesa ven. Na jeho okraji vidím starou borovici, která tu stojí už léta a čas na ní zanechal šrámy. Posledním úrazem se stal zásah blesku. Není jediná. Všem mrtvým stromům, co zde leží pokácené, nějaký člověk sebral jejich přírodní krásu.
Opodál, v souladu s jedinečností tohoto lesa, je zvláštní místo. Místo, které bylo cílem mých kroků. Místo, které má kouzlo. Kouzlo něžnosti, vůně a samoty. Jako pozorovatelé se mezi starými odloženými panely tyčí dva kvetoucí stromy - višeň a jabloň, na kterých by nejedna včelka byla v sedmém nebi. U spousty kvítků příroda nešetřila barvou. Omamně to zde voní. Tento klid ruší jen ostrý bzukot čmeláků a zpěv ptáčku, kteří pokud nedělají právě tohle, shánějí něco k snědku. Není tu žádný stín, sluníčko vydává paprsky, které se opírají do všeho kolem. Do přemýšlení se mi vkrádá vítr. Fouká mi do vlasů.
Slunce zapadalo, když jsem odcházela. Už jsem nestačila spatřit, jak se na krajinu snáší noc, jak na tmavnoucí oblohu vystoupí první hvězda, jak ptáček zazpíval večerku, ani jak vyjde měsíc, který bude celý les při jeho sladkém spánku hlídat. Strávila jsem půl dne na tomhle nádherném místě, mém oblíbeném. Na místě, kam se dnes stále, byť jen ve vzpomínkách, vracím.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: A. Kohoutková, 21.04.2007

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
LesMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­