ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.09
Hodnoceno: 272x Prosím, ohodnoť práci

Krajina snů

Existuje krajina, kde slunce nezapadá a hvězdy nehasnou. Existuje krajina, kde si je den roven s nocí a noc si je noc rovna se dnem. Je to krajina snů, kde se s jiným snem probouzíme a s jiným usínáme. Je to místo, na kterém se cítíme šťastně, přestože nás zradili přátelé. Je to místo, na kterém se cítíme zdravě, přestože umíráme. Je to místo, na kterém bychom dokázali strávit zbytek života.
Na jaře se tu ležící pod stromy cítíme, jako bychom usnuli v nebeských červáncích. Hlas ptáků nám zní jako ta nejkrásnější ukolébavka. Tráva je měkčí než maminčino pohlazení. V létě nás zchladí a uklidní pohled na křišťálovou studánku a naše zbloudilé srdce najde cestu zpět díky jasné mysli. Na podzim se naše vzpomínky rozprostřou po krajině stejně, jako se smíchají nekonečné kombinace barev malířovy palety. Listy stromů budou zářivější než svit slunce. Naše mysl zabloudí do lesů věčných snů, ze kterých se už nevrátí. V zimě, kdy se krajina ukládá k spánku, aby se na jaře mohla opět probudit, se každičký kousek země zbarví do bílé nevinnosti. Stejně jako krajina se i naše mysl a srdce uchýlí k době nekonečného vzpomínání.
Na tomto místě bychom dokázali strávit každý den, každou noc, každý měsíc, každý rok, celý náš život. Říkáte, že tato krajina neexistuje? Existuje v našich srdcích.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Míša Z, 03.04.2005

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Krajina snůMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­