ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.53
Hodnoceno: 15x Prosím, ohodnoť práci

Kopec Zimník

Na prázdniny jezdívám vždy k babičce, kde se chodím procházet do malého lesíku.

Jako strážný u lesíku stojí houpací most, jenž vždy musím přejít, abych se dostal přes řeku Ostravici. Na pokraji lesa se pak nachází několik let stará malá hospůdka, kde si vždy dávám čepovanou Kofolu a potom jdu dál do hustě rostoucího lesa.

V polovině cesty do města Malenovice narážím na vládce celého lesa - kopec, taky zvaný Zimník. Z jeho vrcholku jde vidět celý les i okolní vesničky. Špičku má pokrytou hustou trávou, a když si na ni lehnu, cítím sílu celé krajiny a s klidem poslouchám ten nádherný zpěv ptáků. Na kopci je také mraveniště plné mravenců, ale i to mi stojí za dočerpání přírodní energie.

Nikdy se mi nechce jít už zpět, ale musím, protože když se již začíná stmívat a já se začínám cítit unavený, sejít dolů je vždy namáhavé, neboť se jedná o velmi strmou cestu. Proto si vždy dávám pozor na to, abych nespadl.
Cestou domů si užívám zpěv ptáků a ticho. Cesta může leckomu přijít dlouhá, ale tím, že si ji užívám, mi vždy uteče.

Jsem rád, že toto místo existuje.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Jan Píža, 17.04.2015

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Kopec ZimníkMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­