ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.02
Hodnoceno: 63x Prosím, ohodnoť práci

Když zavřu oči

Když zavřu oči, ocitám se v krajině snů, jež přímo láká k prožití těch nejneuvěřitelnějších dobrodružství. Ihned co se odpoutám myšlenkami od reality a odepnu pomyslná pouta, jimiž jsem upoutána v tomto světě, přenesu se do jiné galaxie, do toho mého nevšedního a vytouženého světa. Při příletu do stanice číslo jedna spatřím dobře známý ostrov, plující na vlně snů a mimořádných zážitků.

Jen co vstoupím na pěšinku ozářenou zlatavým koláčem, odrážejícím se v slzách ostrova, ovane mě neobyčejný, čerstvý dech mé trpasličí pevniny. Pro další prohlídku nasednu na kolo a vydávám se na cestu do mírného kopečka, měnícím se po chvíli v nekončící kopce plné lahodného ticha a podivných tvorů, kteří jako by patřili do úplně jiného století. Výjezd do zelených obrů netrvá ani půl dne, ale i tato doba poslouží k tomu, abych se mohla podívat na ostrůvek z pořádné výšky, jež skýtá mnoho nových možností pro mé další noční výlety.

Na vrcholku kopce stačí stisknout malé modré tlačítko a už slyším tiché klap, klap, klap, klap. Právě se mi na nohou objevil můj milovaný snowboard, natěšený na další chladnou jízdu po bílé peřině. V duchu si odstartuji svůj sjezd, přenesu váhu na zadní hranu desky a už sjíždím po ještě nedávno zářivě zelených svazích kopců.

V některých okamžicích chybí jen málo k bolestivým pádům, ale dnešní večer jako bych měla křídla, vždy, když cítím nerovnosti na trati, nemusím ani moc přemýšlet a během pár chvil opět pokojně pokračuji v ničím nerušeném přízemním letu na obláčku snů. Blížím se na skokánek, jenž mi umožní vzlétnou až ke hvězdám. Slyším, jak mi bije srdce na poplach. Tento pocit však není způsoben fyzickou aktivitou, ani strachem. Spíše je to příjemný a povznášející stav spojený s obrovskou rychlostí letu, během něhož dojíždím do cíle své noční návštěvy.

Právě se probouzím uprostřed nádherného a okouzlujícího příběhu, který byl bohužel jen pouhým výplodem mé fantasie. Naštěstí se i sny mohou stát skutečností!

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Veronika Synková, 27.03.2011

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Když zavřu očiMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­