ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.36
Hodnoceno: 132x Prosím, ohodnoť práci

Horští velikáni

O jarních prázdninách jsme vyrazili do Tater pokochat se letošním sněhem. Po dlouhých přípravách jsme se konečně vydali na cestu.
Jeli jsme rychle, jako bychom závodili s časem. Když jsme se pomalu blížili k cíli, jelo se nám obtížněji. Začala se objevovat stříbřitá mlha a její chuchvalce nás objímaly, jako by se hradní stráž vyptávala, co tu pohlédáváme.
Každou chvíli jsme měli být na místě, a tak jsem jen mlčky pozorovala krajinu, které panovala Bílá paní. Vše bylo zmrzlé. Stromy již dávno svlékli svůj podzimní oděv a rostliny již také stály na ledovém koberci. Byla to předsíň Bílé paní, kde jí bylo vše oddáno.
Najednou jsme projeli "uvítací bránou". Dlouhé a netrpělivé čekání se skutečně vyplatilo. Tam, kde byla kdysi louka plná kvítí, pole, na kterém se urodilo tolik obilí, lesy, které skrývaly stovky, možná i tisíce stromů, to vše bylo zakryto tou nejhustší bělounkou peřinou. Vše odpočívalo. Dokonce i stromy si oblékly svůj zimní kabátek a uložily se ke spánku. Jen potůček, uzavřený ledovým víčkem, se měl k životu.
Až se začalo šeřit, dostali jsme se za "hlavní bránu". To, co jsme viděli, nám vyrazilo dech. Horští velikáni tam stáli celí bílí. Byli až neskuteční, a přece na dosah ruky. Byli mohutní, rozeklaní, odolávájíce sta a sta roků náporům větru a vichřicím. Připadala jsem si jako mravenec. Jako bych byla v pohádce. Vypadali tak bezpečně, ale i přesto bych nechtěla stát u jejich nohou a šplhat se k vrcholu. Každému pohledu, který jsem jim věnovala, se odvděčili. Chtěla jsem tu zůstat na věky.
Vše ale jednou skončí, a tak skončila i tato pohádka. Naposledy jsem shlédla tu nádhernou krajinu a už jsme uháněli zpět domů, do velkoměsta, kde není snad ani kousek z té nádhery, na kterou nikdy nezapomenu.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Danuschka, 07.04.2005

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Horští velikániMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­