ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.40
Hodnoceno: 20x Prosím, ohodnoť práci

Chumelenice za jednoho zimního rána

Tak už je tu opět prosinec a s ním přichází i zima.
Svítá. Není nic krásnější než pravé zimní ráno. Když se za svítání probudím a vykouknu z okna, nemůžu uvěřit svým očím - vše je přikryto sněhobílou peřinou, jako by krajina byla posypána drobnými krystaly. Sněhové vločky se pěkně třpytí, jak na ně svítí slunce. Poté mi došlo, že už několik minut jen sedím na parapetu okna a pozoruji sníh, jenž pomalu dopadá na střechy domů. Brzy vyjdu ven a mráz mě okamžitě uhodí do tváře. Ne každý si uvědomuje, že příroda v sobě skrývá spoustu nádher. Najdeme je v každém ročním období.

Opravdu příjemné ráno. Každý to známe. Probudí vás krajina, jak k sobě vábí svým hlasem ledové vločky. Tento moment mě přesvědčil, že je to ta nejvydařenější doba na to dát si kávu a jen se posadit na verandu našeho domu, abych mohla nadále pozorovat neustále se měnící krajinu. Vychutnávám si každou chvíli toho hrobového ticha. Jediné, co se snažím zachytit, je zvuk ladně dopadajících vloček na naši příjezdovou cestu. Zhluboka se nadechnu a cítím, jak chladný vzduch dokonale protahuje mé tělo. Po nějaké době jsem se vrátila dovnitř. Venku sněžilo čím dál tím víc. Začal foukat silný vítr a přišla pořádná chumelenice. Byla jsem docela ráda, že jsem ji mohla pozorovat zpoza okna v teple svého domova.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Natálie R., 08.05.2018

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Chumelenice za jednoho zimního ránaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­