ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.62
Hodnoceno: 45x Prosím, ohodnoť práci

Nezaměstnanost v ČR

Ke konci loňského roku 2003 bylo bez práce 542420 lidí. Což je 10,3 % práce schopného obyvatelstva. V lednu letošního roku 2004 tato nezaměstnanost podle ekonomů ještě poroste. A ne jen teď, ale i nadále.
V roce 1992 byla nezaměstnanost našeho obyvatelstva pouhých 2,5 procenta práce schopných lidí.
Co je tohoto důvodem? Zaměstnanec je velice drahá záležitost pro naše podnikatele. Vysoké odvody je ničí, a proto nyní v ostré konkurenci propouštějí.
Kdo má a kdo nemá šanci sehnat práci ve svém oboru?
Vysokou šanci mají: účetní, počítačoví experti, šičky, švadleny, automechanici, svářeči, zámečníci, soustružníci, překladatelé (francouzština, němčina, ruština).
Naopak bez šance jsou: prodavači, administrativní pracovníci, pomocné nekvalifikované síly, lidé nad 55 let.
Dnes je i veliký problém, že každý hledá práci v jiném oboru, než ve kterém je vyučen. Proto mají lidé, kteří hledají práci ve svém oboru, problém najít uplatnění ve svém oboru.
To není jen tento problém. Problémem je i pracovní doba. To je spíše problémem pro ženy, které mají děti. V mnoha zaměstnáních se končí kolem páté hodiny odpolední, ale školky zavírají již ve čtyři hodiny odpoledne.
Vysoký strach o svoji práci mají lidé, kterým je nad padesát let, neboť ve svých zaměstnáních mají nové funkce, rekvalifikační kurzi atd. Tito lidé když přijdou o práci jinou už téměř neseženou. Protože v té době, kdy oni nastupovali do práce, byla jiná doba, což znamená, že nikdo nevyžadoval nějaké vysoké vzdělání. Z toho vyplývá, že ho většina starších lidí nemá. Tím je jejich šance na získání zaměstnání mizivá.

Poznámka
Informace byli čerpány z denníku BLESK z 10. ledna 2004 (číslo 8, ročník 13) a od lidí, kteří tuto nezaměstnanost v této době prožívají.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Martinka - komi, 29.09.2005

Ceska posta    
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Nezaměstnanost v ČRMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­