ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: ---
Hodnoceno: 0x Prosím, ohodnoť práci

Žádost o změnu oboru na střední škole

Vážená Darino Doškařová,

když se mě už v šesté třídě ptali, co bych chtěla dělat za práci, odpověděla jsem, že bych ráda pracovala s počítači. V té době jsem toho o počítačích věděla o hodně více než ostatní, a navíc mě to i bavilo. Byla to vlastně jediná věc, která mě bavila, a dokonce bych řekla, že mi i šla... Jenže potom jsem to řekla mámě a nějak mě přemluvila, že v téhle době to umí každý a že na to nepotřebuji školu a tak dále.

Od té doby jsem ale vůbec nevěděla, co dělat, tak jsem si prostě řekla, že budu jako máma. Personalisty chtějí pořád a je jich málo... A tak jsem skončila zde, ve třídě 1.E. Ale až teď si uvědomuji, že to nebylo dobré rozhodnutí. Nebylo totiž moje...

Na základní škole mi říkali, že obory mohu měnit, kolikrát chci, dokud nenajdu ten pravý. Avšak já si tehdy nebyla stoprocentně jistá, že je to IT a nikoliv ekonomika. Sice mi to trvalo, než jsem si to uvědomila, ale pořád lepší pozdě než nikdy.

Do třídy 1.I chci tedy přestoupit z mnoha důvodů, ale tím nejdůležitějším je ten, že mě to bude bavit. Na rozdíl od ekonomiky vím, že se mi bude látka učit mnohem lépe a rychleji. Třídu jsem navštěvovala již dva měsíce a neřekla bych, že by mě učivo bavilo a ani že by mi nějak výrazně šlo. Samozřejmě vím, že by mě ekonomika čekala i ve druhé třídě, ale problémy mám spíše s účetnictvím.

Jak jsem již zmínila, v šesté třídě jsem toho věděla o počítačích více než ostatní, a to se nezměnilo až do 9. třídy. Pět let jsem chodila na kroužek počítačů, kde mě naučili nejen základy, ale i jak si třeba založit vlastní webovou stránku nebo jak pracovat s grafickým programem Photoshop. Naučila jsem se tak něco nového a hlavně něco, co mě zajímalo a o čem jsem se chtěla dozvědět více. A vím, že ten samý pocit budu mít i ve třídě 1.I. Ačkoliv jsem zameškala už dva měsíce, věřím, že to nebude problém a že vše zvládnu dohnat.

Předem děkuji za kladné zvážení mé žádosti a jsem s pozdravem


Zuzana J.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: SUZUKIIII, 30.10.2020

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Žádost o změnu oboru na střední školeMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­