ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 3.60
Hodnoceno: 5x Prosím, ohodnoť práci

Úřední dopis starostovi

VĚC: Nesouhlas s postavením obchodního domu


Vážený pane starosto,

dovoluji se na Vás obrátit jako na rozhodujícího činitele města Děčín. Minulý týden, přesněji řečeno 20. března 2020, jsem se zúčastnila měsíčního zasedání Rady města Děčín, jehož jste se účastnil též i Vy. Musím se přiznat, že Váš postoj k plánovaným výstavbám ve městě mě i mé okolí velmi zklamal.

Před volbami na starostovský post jste občanům města sliboval, že na rozlehlém prostranství, které se nachází za restaurací U Tří růží, necháte vybudovat park s dětským hřištěm a sportovním vybavením. Ovšem na zasedání jste prohlásil, že s výstavbou parku nepočítáte. Místo toho jste se ale rozhodl na volné místo nechat vystavět obchodní dům. Jako Váš volič jsem věřila, že dostojíte svému slibu, a Vaše rozhodnutí mě proto značně zklamalo.

Osobně nevidím žádný důvod k výstavbě nového obchodního domu. Ve městě se již jeden velký obchodní dům nachází a zároveň jsou zde tři menší obchody rozmístěné rovnoměrně po celém městě. Mnohem praktičtější mi tak připadá vybudování parku s dětským hřištěm. Ve městě se vyskytuje jen jeden malý park, v němž jsou ke všemu ztrouchnivělé lavičky, na které se nedá posadit. Vybavení na dětském hřišti vedle školy je zničené a staré, mohlo by se tak stát, že by se zde v budoucnu nějaké dítě mohlo vážně zranit. Sportovně nadaní občané by také jistě uvítali moderní sportovní vybavení, které by v novém parku aktivně využívali.

Žádám Vás tedy o přehodnocení Vašeho stanoviska. Vezměte, prosím, v potaz moji žádost o vybudování parku namísto obchodního domu. Děkuji za Váš čas.

S pozdravem


Kateřina P.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Kateřina P., 04.05.2020

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Úřední dopis starostoviMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­