ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 3.33
Hodnoceno: 6x Prosím, ohodnoť práci

Vejce jako dar

Když se řekne oranžová barva, co vás napadne? Mě například vyvstane na mysli slunce, květina, ČSSD nebo barva mého oblíbeného plyšáka. Ale moment, proč mě vlastně napadá ČSSD? Ach ano, vejce. Pro někoho chutné jídlo v podobě míchaných vajec, pro někoho ozdoba obličeje či saka.

A kdo vlastně přišel na tento zkrášlovací prostředek? Byli to mladí lidé, kterým se nelíbí chování postarších politiků. Ano, mají kapku zastaralé názory a když mají odpovědět na jednoduchou otázku, zamotají to tak, že se z toho nakonec nedozvíte stejně vůbec nic. Za to asi dostávají ty tučné platy...

Ale zpět k produktu našich slepiček a prosazování "mladé" politiky. Někdo tomu říká dobrý nápad, jiný fyzické násilí. Mám na mysli dárečky věnované členům strany ČSSD v podobě malých nevinných vajíček, které končily na jejich hlavách, na jejich oblečení. A jim se to ještě nelíbilo. Tomu asi nerozumím, proč si neumějí vážit toho, že ti mladí lidé investovali do vajíček, které jim chtěli dát a oni je ani nedokázali chytit. A tyhle lidi my máme volit do Evropského parlamentu, no to by tam tedy vypadalo, když neumí chytit ani vejce! Propadne-li jim vejce, ups, propadne-li jim ovšem pár milionů do jejich kapsy...?

Co se dá dělat, to mohou jen oni. A my, obyčejní smrtelníci, jenom dál pozorujeme následky hospodářské krize, která je všude okolo nás. Dnes jsem dokonce četla, že nákupem vajec pro naší oranžovou stranu jsme pomohli celosvětové krizi. Pouhým nákupem pár stovek vajíček pro naše politiky. To by šéfa druhé největší české strany ani nenapadlo, že?

Takže kdo by vlastně měl vést tuto zemi?

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Schwabi, 05.06.2009

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Vejce jako darMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­