ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.17
Hodnoceno: 12x Prosím, ohodnoť práci

Vaporizace mokrého rozkroku

Probouzím se do pondělního jistě krásného dne s mírnou bolestí hlavy, způsobenou požitím zkaženého hot-dogu v noci ze soboty na neděli. Ta mě však nelimituje v otevření kupované kakaové rolády. Rozhodl jsem se ji posnídat s jistou českou televizní stanicí, což bylo jedno z nejlepších rozhodnutí tohoto dne. Dozvěděl jsem se totiž, že paní Evička (ročník 54) z Chvaletic bude mít v příštích měsících úspěch ve vztazích, ale také že pan Josef Glasser ze Skalině nemá zavedenou kanalizaci a brodí se domů "loužemi fekálií".
Nabytý novými informacemi se vrhám do koupelny a zahajuji proces ústní hygieny. Naneštěstí několik krůpějí pasty bylo vyprsknuto na moje kalhoty. K bílým skvrnám v oblasti rozkroku mají někteří spolužáci vyslovenou averzi, a tak fleky drhnu mokrým kartáčem. Tím jsem dojmu, jímž působím, moc na kráse nepřidal. Věřím však, že mokrý flek po cestě do školy zmizí a já budu moci opět oslňovat kolemjdoucí čistými, suchými kalhotami. Nebylo však třeba vaporizace. Dvě auta, jedoucí po Plzeňské ulici, se o maskování mokrého rozkroku postarala více než důkladně.
Takto promáčený vcházím do budovy gymnázia s odhodláním strávit devět hodin v páchnoucích třídách přípravou na maturitní zkoušku. Po inkasování nedostatečné známky z diktátu se začínám strachovat o svoji budoucnost. Nevědět, že se Antonín Dvořák narodil v Nelahozevsi, by totiž mohlo značně ohrozit moje studium na kterékoli stavební fakultě.
Alespoň cesta domů probíhala klidně a v závěrečné fázi byla, stejně jako ráno, velice osvěžující. Doma se po teplé sprše přesouvám do obýváku. Hned po zapnutí televize následovalo zklamání. Rick Yemm nedovezl svůj třináctitunový náklad a jeho truck se převrátil poblíž města Inuvik. Dále se vyjádřil ke klimatu severní Kanady ve smyslu, že je tam strašná zima, čímž naprosto změnil vývoj celého seriálu. Když se v dalším televizním pořadu dovídám, že se Radim rozvádí s Luckou, vypínám televizi, jdu spát a snít o dnech alespoň trochu lepších, než byl ten dnešní.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Martin Mazanec, 01.12.2011

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Vaporizace mokrého rozkrokuMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­