ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.53
Hodnoceno: 146x Prosím, ohodnoť práci

Vánoce a "reklama"

Spadl mi kámen ze srdce, ještě nejsem totálně zblblá těmi reklamami, které se mi snaží namluvit, že chleba není to pravé, že lepší jsou rohlíky sypané čímkoliv, a pokud chleba tak arabský, že mám kupovat Kitekat za každou cenu, i když nemám kočku, že bych měla vždy nosit v kabelce nějakou tu kost pro náhodně potkaného psa, v lepším případě jejich tolik oblíbené Chappi, že jediná káva, která se dá pít, je Jihlavanka a nejlepší hrnek je ten červený, ale jen pokud si koupím Nescafe. Že pokud nebudu prát v Arielu, tak vlastně budu zapraná a špinavá...
A hlavně si nesmím zapomenout udělat větší okno, podle toho jak velkého čekám Ježíška. Ovšem mohu se stoprocentní jistotou říci, že i kdybych vymlátila celou zeď, tak milý Ježíšek vletí k sousedům co jen otevřeli světlíkové okénko. A tak zas odkládám se smutkem v očích kladivo a palcát a jdu si pustit televizi, ve které se dovídám samé důležité věci.
Když pivo, tak Litovel, možná bych ho mohla říznout fernetem, vždyť každý má své dny, ale nevím jestli je k tomu lepší Telka maková nebo sýrová. Po náročném dni bych mohla zkusit Rafaelo a pokud se rozhodnu se mýt, tak jedinně s Radoxem, i mým vlasům dopřeji to nejlepší. Vím přece, že nejzářivější jsou po šamponu od Loréal Paris. Já za to přece stojím!

Už vím, o co si napíši Ježíškovi. Chci vypadat stále svěží a mladá. A proto jedině Dermacol. Je to tak jednoduché. A protože chci myslet jen na lechtivé věci, koupím si lednici a sporák značky Elektrolux a mám po starostech, tyto neuvěřitelné spotřebiče přeci za mne vše udělají a já budu mít více času na svou rodinu. Já bláhová. Proč jsem na to jen nepřišla dříve?

Ovšem Já jsem neoblomná, má dcerka se nechává zlákat a s naprostou jistotou mne přesvědčuje, že ta panenka s mrkacíma očima co mají v Tescu není ta samá jako ta v televizi, ten plyšový pes co vrtí ocasem, skáče a vydává pravý psí štěkot není na baterky a nevyrobili ho Japonci, ale Ježíšek, a je to právě On, který si přeje, aby ho dostala pod stromeček. Od mé pětileté dcerky toto "přesvědčování" snesu, je u něho velice roztomilá.
A pokud se náhodou Ježíšek rozhodne jí nadělit miminko, tak jedině to pravé od Matella, ty ostatní jsou k ničemu a kdyby jí náhodou chtěl darovat ještě postýlku pro panenku, tak ne dřevěnou, ale tu nádherně růžovou, co z ní bolí oči a je celá z plastu a při vložení tužkových baterek hraje příjemně uklidňující hudbu, která pochází přímo z Koreje.
Ovšem nejkrásnější je Sněhurka. Opravdu je moc pěkná. Jenže se jí nedají ohnout ani kolena, takže milá Sněhurka celý den pouze stojí. Ale ona stejně jen uklízí po trpaslících, takže vlastně proč by si sedala? Pokud naše milá Sněhurka bude chtít spát, prostě se postaví (což umí) a pak sebou naznak praští přímo do postýlky. Bohužel však nemá cenu Sněhurku kupovat bez trpaslíků.
Ale nemyslete že jí stačí jeden. Ne. Sněhurka potřebuje všech sedm. A tak místo vánočního kapra a živého stromečku, bude doma Sněhurka a sedm trpaslíků, a když někdo bude mít hlad, pustí si hudbu linoucí se z růžové postýlky a na hlad hned zapomene...

Stojím dál ve frontě na kasu a těším se na ten klid, až budu sedět doma.

Výborně. Nedalo mi moc práce hodit jednu tašku do auta a odjet z této vánočně naladěné zóny. Za chvíli jsem byla doma. Tam jsem s láskou odevzdala nákupní igelitku synovi, který ví, jak velmi miluji tyto vánoční nákupy. Když jsem vešla do kuchyně, kde na mne čekala čerstvě uvařená voňavá káva, věděla jsem, že si Vánoce užijeme.
Jen lituji, že jsem nevzala na nákup sebou svou rodinu, mohli si taky užít. No nic, příští rok, je určitě vezmu s sebou, myslím, že se nic nezmění a tak o nic nepřijdou.

Ale teď už musím jít dát do truhlíku chvojí. Do velkého kameninového květináče naaranžovat živé větve smrčku, na které pověsíme keramické ozdoby, které vyráběla má dcera ve školce.
A co najde pod vánočním stromečkem? No přece Sněhurku. Tu pravou a jedinou!

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Scloran, 26.02.2004

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Vánoce a "reklama"Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­