ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.34
Hodnoceno: 38x Prosím, ohodnoť práci

"Tohle byste dělat neměly," prosí mladé potenciální manželky

Každá mladá žena touží po sňatku mezi osmnáctým a dvacátým pátým rokem, což je období rozkvětu. Člověk by se ale divil, jak počet žen, které sňatek v těchto letech uzavřely, rok od roku klesá. Nejpravděpodobnější důvody? Budování kariéry? Mladé dívky chtějí dostudovat, to ano, ale svatbě by se nebránily. Problém je jinde. U mužů.

Je bohužel statisticky dokázáno, že ženy by se vdávaly, ale mužů je buď málo, nebo na sňatek nejsou zralí. Každá žena je ráda, když na fotkách ze svatby vypadá mladě, čerstvě, tak proč muži ženám tuto radost nedopřejí?

Když se ale na celý problém podíváme zblízka, zjistíme, že za tímto nedostatkem stojí zase ženy, a to matky dospívajících potenciálních manželů. Odpovězme si upřímně. Kdo většinou vychovává děti v rodině? Matka. Zajímavé je, že tato chyba není i u žen, ale to má jediný důvod. Matky dcery připravují na všechno, ale syny hýčkají. Mladí muži jsou zvyklí na totální luxus, který jim většinou ženy studující nebo budující kariéru odmítají poskytovat. Co je lepší než pečlivě nažehlené puky na kalhotách, perfektně srovnaný kapesník, nachystaný kufřík s veškerými papíry, ustlaná postel, ráno volná koupelna a další výhody, které poskytuje matka, mimochodem většinou již důchodkyně vzhledem k věku syna, onomu možnému adeptovi na sňatek. Mladá manželka vstává pozdě, v koupelně stráví hodiny, na žehlení kalhot taky nemá moc času a o nějakém rovnání papírů se nedá ani mluvit.

Maminčini mazlíčci, tzv. mamoňové, jsou postrachem žen. Když nahlédneme do grafů, zjistíme, že se ženy vdávají čím dál později. Nevím, nevím, jak se mi bude dívat na fotku ze svatby, kde budu stát jako oplácaná padesátnice a vedle mě šedesátiletý muž s četnými šedinami. Je známo, že i rozdíl mezi věky manželů se zvyšuje. Teď je to okolo šesti let, ale kdo ví, co nás, budoucí manželky, ještě čeká.

Proto by si měly matky úzkostlivě opečovávající své syny uvědomit, že musí mladé muže vést k samostatnosti a ne k závislosti na ženě. A proto myslete, maminky, na budoucí generace a nenechte se obalamutit nevinnými pohledy svých třicetiletých mamoňů.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Terushka001, 29.05.2008

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
"Tohle byste dělat neměly," prosí mladé potenciální manželkyMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­