ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.71
Hodnoceno: 24x Prosím, ohodnoť práci

Taneční (2)

Shánění nových společenských šatů, pánských obleků, tanečních bot a dalších náležitostí neodmyslitelně patří k tanečním kurzům pro mládež. Mistři, rodiče a ostatní přihlížející jsou během těchto lekcí svědky poněkud násilné proměny nevybouřených, hormony lomcujících puberťáků v mladé, rádoby distingované slečny a gentlemany.

Na jedné straně sálu máme nastoupené kluky nasoukané do čerstvých černých obleků a zírající na protější řadu dívek v pečlivě vybraných modelech. Hlavně z mužských tváří je snadné vyčíst, že jsou zde "naprosto dobrovolně" a náramně si zde svou přítomnost "užívají". V hlavách jim do jednoho koluje obava a zároveň naděje, že když už jsou tady, tak jim snad nikdo z ostatních konkurentů nevyfoukne před nosem jejich vyhlídnutou krásku. Slečny, které povětšinou vypadají minimálně o pět let starší, jsou ze začátku také lehce nervózní, ale je znát, že se snaží působit sebejistě.

Když z mikrofonu zazní ona věta "Pánové, zadejte se!", záleží už jen na rychlosti, vzdálenosti a hlavně na štěstí, zda na vás vyjde partnerka dle představ. Za několik okamžiků se už všechny páry promenádují po parketu. Taneční mistr začne polopaticky vysvětlovat základní kroky k prvním tancům a páry se začnou nesměle pohupovat sálem. Tyto první pokusy se v žádném případě neobejdou bez pořádného pošlapání partnerčiny něžné nožky, která se v takovou chvíli bude proklínat, že dala přednost lodičkám s otevřenou špičkou, byť dle poslední módy, a pravděpodobně toužebně zavzpomíná na pohodlné polobotky.

Tanec střídal tanec pravidelně tři hodiny týdně a na řadu přichází prodloužená. Vzduch v místnosti je hustší než obvykle a na parketu je těsněji. Kolem dokola sedí přihlížející lidé, kteří přišli oblažit své oko pohledem na svěží mladá těla brázdící sálem. Nutno podotknouti, že od první hodiny je patrné obrovské zlepšení. Již i ti hůře koordinovaní tanečníci a tanečnice nepřipomínají sloupy, které by svému partnerovi vkročili do cesty právě v ten nejméně vhodný okamžik. Není divu, že přítomným babičkám a maminkám při pohledu na dospívající ratolesti tančící romantickou rumbu ukápne nejedna slza.

Závěrečný věneček k úlevě tanečních mistrů úspěšně zahájila hodiny nacvičovaná polonéza. Tři měsíce, jež se zpočátku zdály být k nepřečkání, jsou za námi. Z kulturního domu však i díky hodinám společenského chování vycházejí rádoby opravdu distingované mladé slečny a gentlemani. Také věta "Pánové, zadejte se!" už pro nikoho nezní tak štiplavě jako kdyby právě pozřel tu nejpálivější čili papričku.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Katka Spl., 08.01.2010

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Taneční (2)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­