ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.47
Hodnoceno: 74x Prosím, ohodnoť práci

Tahák

V tuto chvíli nastal den "D" a hodina "H". Je tu okamžik, na který jsem musela celé dva týdny čekat. Za malou chvíli se dozvím výsledek mé týdenní snahy. Napínám uši, a když uslyším "Turoňová za jedna!", málem vyjeknu radostí. Z blaženého pocitu mě ale vyvede další ječící hlas. "Super, mám taky za jedna, ale bez toho taháku bych dostala pětku jako Brno." Kamarádka vedle mě sice vzlyká nad svým výsledkem, ale já se snažím představit si onu situaci: sebe, blížící se k vysněnému cíli, a malý primitivní papírek, který mi šlape na paty a na cílové čáře už je na mé úrovni. Nenechám to tak a vyhlašuji tomuto nicotnému papírku s písmenky válku! V čem má navrch toto nic, které přitahuje všechny studenty IQ šustícího listu? Proč v něm hledají poslední záchranu a poráží ty poctivce, kteří mu ještě nepodlehli? Přiznávám, že při vzniku tohoto papírku s malými, někdy až skoro nečitelnými písmenky člověku občas něco do hlavy naskáče a už tam zůstane, ale jen v tom případě, že je vlastnoručně vyroben doma budoucím uživatelem. Proč ale spoléhají více na toto malé nic než na svou vlastní paměť? Mají snad tak nízké sebevědomí po zjištění, jak těžké je do hlavy dostat šest stránek učiva na poslední chvíli před závěrečným soudem? Ale copak se nebojí učitelů, jež se jako draví ptáci snesou na oběť, která porušila jedno z jejich pravidel?

Nad těmito otázkami mi však zůstává rozum stát, ale rozhodla jsem se tiše podporovat tyto "pokoušeče" štěstěny, i když s nimi zásadně nesouhlasím. A nyní mě omluvte. Zítra píšeme písemku z biologie a bylo by dobré si vlastní malý kousíček papíru s nenápadnými písmenky vyrobit, ať nemusím opisovat od kamarádky.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Lenka Turoňová, 19.11.2008

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
TahákMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­