ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.60
Hodnoceno: 5x Prosím, ohodnoť práci

Smazané štěstí

Zadám uživatelské jméno, vyťukám heslo a stisknu klávesu Enter. Chvíli trvá, než počítač načte mojí e-mailovou schránku a já se mezitím tiše modlím, abych konečně dostala vytouženou odpověď.

Pohled na dolní lištu prozrazuje, že mi skutečně jeden e-mail přišel. Moje napětí vzrůstá. Odpoví mi ano, nebo ne? Konečně se zobrazí příchozí zprávy. Nedočkavě kliknu na e-mail s dnešním datem a hned je mi jasné, že se o vytouženou odpověď nejedná. Místo toho mám možnost si zajistit, aby se mi následujících pět let všechno dařilo a abych do týdne potkala svou pravou lásku. Co pro to musím udělat? Stačí pouze poslat tento e-mail dalším deseti lidem. Ale pozor! Pokud to neudělám, čeká mě celých dvacet let smůly.

Mažu zprávu a počítám, kolik že smůly mě to již čeká. Jenom za minulý týden jsem si zajistila už tak sto třicet let pohrom. Alespoň vím, že budu žít ještě pěkně dlouho, než si všechny ty smazané maily odtrpím. Když k tomu ale připočtu ještě výhrůžky z řetězových SMS (které končí stejně jako řetězové e-maily), pravděpodobně se stanu nejdéle žijícím člověkem na světě. Nebo je smůla přenosná a potom lituji svoje děti i vnoučata.

Řetězové zprávy jsou věci, které otravují život nám všem, ať už ve formě e-mailů nebo SMS. Očividně se ale najde dost takových, kteří je za otravné nepovažují a s nadšením je posílají dál. U e-mailů to ještě chápu. Některé z nich (asi tak 5 %) jsou docela vtipné a jejich poslání nás stojí jen trochu času. Ale utratit dvacet korun za to, aby dalších deset lidí mělo srdíčko lásky nebo tři blešky štěstí?

Jestli ale nechápu lidi, kteří podobné věci posílají dál, potom autoři "řetězovek" jsou pro mě absolutní záhadou. Koho může bavit podobné věci vymýšlet? Mě osobně je nebaví ani číst a všechny kočičky, srdíčka, blešky a další věcičky tak končí v koši často ještě dřív, než mi stačí zahrozit smůlou a záplavou katastrof.

Kdyby se měly všechny věci psané v podobných zprávách vyplnit, pravděpodobně by byl svět rozdělen na lidi šťastné, kterým se vše daří a mají cokoliv se jim zachce, a lidi nešťastné, kteří jsou za neochotu posílat řetězové zprávy odsouzeni k věčnému zatracení.

Když nad tím ale tak přemýšlím, minimálně jedna z těchto zpráv se mohla vyplnit. Byla to SMS, která mi přišla v lednu loňského roku. Psalo se v ní: Toto jsou tri hvezdicky stesti ***. Pokud je posles dalsim desiti lidem, kteří mají vodafone, tak poradne nastves operatora, protože to mas zadarmo.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Jiřka, 07.10.2011

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Smazané štěstíMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­